Soutěž o „Nejlepší online obsah pro děti“ 2012 zná svého vítěze!

Národní centrum bezpečnějšího internetu provedlo vyhodnocení nominovaných webových stránek v soutěži o „Nejlepší online obsah pro děti2012. Porota vyhlásila jako vítěze letošního ročníku soutěže:

Webík Českého rozhlasu

http://www.rozhlas.cz/spektrum/portal/

Webík Českého rozhlasu

Speciální cenu Mládežnického panelu obdržel web:

Kongoroo, to nejlepší z webu pro děti

http://www.kongoroo.com/cz/

Kongoroo, to nejlepší z webu pro děti


Při rozhodování o vítězi rozhodla především originální grafika, široké spektrum multimediálního obsahu pro děti včetně namluvených pohádek, interaktivní aktivity a bohaté možnosti sdílení obsahu dětskými uživateli. Porota ocenila stránky jako zábavné, hravé, ale i podněcující dětskou kreativitu a svou různorodostí nabízející mnoho podnětů pro rozvoj dětí a mladých uživatelů internetu především v oblasti práce s počítačem v online prostředí.

Vítězný projekt spadá do kategorie dospělých a profesionálních tvůrců. Cílem soutěže bylo vyzdvihnout a ocenit práci autorů, kteří se při své tvorbě zaměřují právě na cílovou skupinu dětských uživatelů internetu. Detailně popsaná kritéria, podle kterých hodnocení probíhalo, najdete zde. Tato kritéria byla sestavena za účelem stanovení obecného principu, podle kterého lze internetové stránky pro děti připravovat.

Přestože internet je svým obsahem určen především pro dospělé uživatele, děti a mladá generace patří k jedné z nejintenzivnějších cílových skupin jeho uživatelů. Proto vítáme, podporujeme a oceňujeme každou iniciativu, která se snaží zaujmou a pobavit právě cílovou skupinu dětí, pro kterou kvalitní a pozitivní webové stránky na internetu velmi chybí.

Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v další činnosti!

Národní centrum bezpečnějšího internetu

 

Nahoru
DMC Firewall is a Joomla Security extension!