Connecting Europe Facilities


Víte, s kým si na internetu píšou vaše děti?
SaferInternet.cz

Webové stránky Rádia Junior získaly Evropskou cenu za nejlepší obsah pro děti. Gratulujeme ke skvělému úspěchu českých tvůrců Webíku Rádia Junior!

 

Rádio Junior je hrdým držitelem ocenění European Award For Best Content For Kids, které je udělováno pod záštitou Evropské komise. Online prostředí Webíku Rádia Junior bylo oceněno 1. místem v kategorii profesionálů. Vyslankyně Českého rozhlasu cenu přebrala v Bruselu v rámci konání celosvětové osvětové kampaně Den bezpečnějšího internetu 2014.

Na organizaci soutěže se v České republice podílí Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI), člen mezinárodní sítě INSAFE. „Velice nás těší úspěch, kterého dosáhl Webík Rádia Junior na mezinárodní úrovni. Z našeho pohledu jde o ukázkový příklad toho, jak by měla vypadat webová stránka pro nejmladší a začínající uživatele internetu. Kombinace líbivých a vtipných ilustrací spolu s pestrostí nabídky obsahu je výbornou možností bezpečného a zábavného startu dětí ve světě internetu. Gratulujeme!“ ocenil úspěch Českého rozhlasu výkonný ředitel NCBI Jiří Palyza. Více informací o soutěži se můžete dozvědět zde: http://www.bestcontentaward.eu/

Stáhněte si tiskovou zprávu, kterou v souvislosti se získaným oceněním vydal Český rozhlas.

 

...Letos i s celoevropským kolem soutěže!

 

Národní centrum bezpečnějšího internetu vyhlašuje další ročník oblíbené soutěže. 

Znáte zajímavou internetovou stránku s obsahem vhodným pro děti ve věku 6 až 12 let? Myslíte si, že by mohla být dobrým vzorem pro další tvůrce internetových stránek? Nominujte ji do naší soutěže o "Nejlepší webovou stránku pro děti" a pomozte našim nejmenším poznávat svět internetu bezpečně a z jeho pozitivní stránky.  

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích:

Kategorie mladých tvůrců

V této kategorii se do soutěže mohou přihlásit všichni tvůrci webových stránek pro děti, jejichž věk je v rozpětí 12 až 17 let. Kritéria pro hodnocení přihlášených webových stránek mladých tvůrců najdete zde.

Kategorie dospělých tvůrců

V této kategorii mohou své webové stránky nominovat tvůrci, kteří dosáhli věku minimálně 18 let. Své projekty webových stránek mohou samozřejmě přihlásit i organizace, včetně profesionálních. Kritéria pro hodnocení přihlášených webových stránek dospělých tvůrců a organizací najdete zde.

Podle jakých obecných kritérií bude hodnocen obsah?

– Prospěch pro cílovou skupinu
– Atraktivita
– Použitelnost
– Bezpečnost
– Komerční hlediska

Kriteria byla vytvořena mezinárodním týmem odborníků a doporučena Evropskou komisí. Slouží také jako obecný návod pro tvorbu pozitivních webových stránek pro začínající uživatele z cílové skupiny dětí raně školního věku a prvního stupně ZŠ.

Co je cílem soutěže?

Cílem naší soutěže je poukázat na pozitivní a kvalitní obsah na internetu, který je určen především dětem ve věku 6 až 12 let. Stránky by měly být pro děti zábavné, poučné, měly by dětem nabízet inspiraci a povzbuzovat jejich fantazii, a v neposlední řadě i podnítit jejich zvědavost pro objevování nových možností. Zároveň se touto soutěží snažíme propagovat pravidla pro tvorbu kvalitního obsahu.

Soutěž probíhá za podpory tematické sítě organizací, snažící se svými aktivitami přispět k tvorbě pozitivního obsahu internetových stránek – POSCON.

Internetovou stránku s pozitivním obsahem pro děti můžete nominovat prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pokud byste měli tip na zajímavou stránku určenou pro cílovou skupinu nejmenších, pošlete nám její URL adresu, kontaktní osobu, případně kontakt na jejího autora, a my ji zařadíme do naší soutěže.

Těšíme se na Vaše příspěvky!

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (TZ_Soutěž o nejlepší online obsah pro děti_100613.pdf)TZ_Soutěž o nejlepší online obsah pro děti_100613.pdf[TZ_Soutěž o nejlepší online obsah pro děti_100613]228 kB
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd